Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

Boris Johnson bisedë telefonike me Zelenskyn, Britania tjetër paketë ndihme ushtarake për Ukrainën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Britanik Boris Johnson dhe presidenti ukrianas Volodymyr Zelensky kanë folur këtë mëngjes.

Mediat e huaja bëjnë me dije se dyshja folën për zhbllokimin e porteve, duke iu referuar bllokadës detare të Moskës ndaj Ukrainës, e cila e ka lënë këtë të fundit të paaftë të eksportojë shumë nga prodhimet e saj bujqësore.

Gjithashtu Johnson konfirmoi një paketë të re të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Kievin.

“Mora konfirmimin e një pakete të re të mbështetjes së zgjeruar të mbrojtjes për Ukrainën. E ngriti çështjen e intensifikimit të punës për garancitë e sigurisë. Së bashku me Britaninë ne po kërkojmë mënyra për të shmangur krizën ushqimore dhe për të zhbllokuar portet.

Më shumë


spot_img
spot_img