Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Boris Johnson bën paralajmërimin e fortë: Po vjen një “tsunami” rastesh me Omicron

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson ka paralajmëruar për një rritje të madhe të infektimeve me Covid-19 pas përhapjes së shpejtë të variantit Omicron. Madje ai e quajti shtimin e infektimeve si një “tsunami” rastesh. 

Kreu i Agjencisë së Sigurimeve Shëndetësore Jenny Harris bëri një paralajmërim të forte ku tha se numrat e infektimeve do të shtohen në ditët në vijim, ndërsa të dhënat do të jenë tronditëse.

 “Nurmat që do të shohim në të dhënat për ditët e ardhshme do të jenë tronditëse krahasuar me shkallën e përhapjes që kemi parë në variantet e mëparshme”, deklaroi ai.

Ai shtoi se rastet në shumicën e zonave në Britaninë e Madhe po dyfishohen çdo ditë, veçanërisht në Londër dhe Mançester.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img