Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Borëpastrueset në gatishmëri për rrugët, Rama publikon pamjet dhe uron “një fundjavë të qetë”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale pamje të borëpastrueseve që ditët e fundit janë vënë në gatishmëri dhe kanë dalë në rrugë për t’i mbajtur këto të fundit të hapura, shkruan neësbomb.al. Meterologët kanë parashikuar ditë të ftohta dhe temperatura disa gradë nën zero deri javën tjetër.

“Mirëmëngjes dhe me punën që vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në zonat e mbuluara me dëborë, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan Rama dhe ndan pamjet e mëposhtme nga akse të ndryshme të vendit.

Pavarësisht temperaturave të ulta dhe reshjeve të dëborës që kanë nisur në disa zona të vendit, deri sot nuk raportohet për probleme në qarkullimin e mjeteve dhe rrugë të bllokuara. Megjithatë, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes të shtuar në lëvizje  respektim të sinjalistikës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img