Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Borë në pranverë, zbardhet Dibra

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qarku i Dibrës është zbardhur nga dëbora gjatë natës. Mësohet se në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit ka patur reshje të dendura dëbore në këtë qark.

Deri më tani nuk raportohen probleme me qarkullimin, por reshjet e borës mund të shkaktojnë probleme në bujqësi. Mësohet se në Lurë trashësia e borës shkon deri në 5 cm.

Prej ditësh moti i keq ka pushtuar të gjithë vendin dhe reshjet e dëborës në këtë periudhë janë një fenomen i rrallë në Shqipëri.

Më shumë
spot_img
spot_img