Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Bora vështirëson qarkullimin e mjeteve në vend, ja akset më problematrike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreshjet e borës, kanë sjellë jo pak vështirësi në qarkullimin e mjeteve në zona të ndryshme të vendit.

Në qarkun e Korçës bora ka arritur deri në 10 cm dhe një pjesë e madhe e akseve rrugore, janë të kalueshme vetëm me zinxhirë.

Akset problematike janë:

Korçë-Kapshticë

Korçë-Pustec

Korçë-Qafë e Qarrit

Korçë-Voskopojë

Korçë-Qafë Plloçë

Korçë-Dardhë

Pogradec-Qafë Thanë

Problematike, situata është edhe në qarkun e Dibrës. Në Peshkopi trashësia e borës ka arritur deri në 15 cm. Disa fshatra si Selishtë, Lurë, Sllova, Kala e Dodës, janë bllokuar. 

Akset problematike në qarkun e Dibrës:

Peshkopi-Tiranë

Peshkopi-Kukës Peshkopi-Ura e Çarçanit

Gjitashtu është pezulluar mësimi në shkollën 9 vjeçare në fshatin Bellovë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img