Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Bora ‘pushton’ vendin, deputeti akuza qeverisë: Njerëzit po vuajnë të zitë e ullirit, ju bëni llogje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Peteri Vasili ka reaguar lidhur me situatën e vendit që është ‘pushtuar’ nga bora ditët e fundit.

Vasili ka akuzuar ministrat e Transportit dhe kreun e qeverisë Edi Rama.  Sipas tij, njerëzit  vuajnë të zinjtë e ullirit dhe qeveria shkon e bën llogje nëpër universitete.

“Po si s’kanë turp e faqen e zezë këta ministrat e transporteve, që në vend të shkojnë të hapin rruget e bllokuara nga bora, ku njerëzit po vuajnë të zitë e ullirit të izoluar këta shkojnë e bëjnë llogjë në universitetë për të hesap të idiotësive të Edi Rames. Këta janë armiq të popullit dhe asgjë më shumë”, shkruan Vasili.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img