Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Bora ngadalëson votimin në Kosovë, në Pejë arrestohet një person që shkroi “shes votën” në Facebook

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85c8b7af3e80d3be4e54459f0244a597

Rreshjet e shumta të borës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim në disa zona të Kosovës.

Në disa fshatra, banorët janë ankuar se e kanë patur të pamundur t’i drejtohen kutive të votimit, pasi rrugët kanë janë të bllokuara.

Sakaq, një person është arrestuar nga Policia në Pejë, pasi në rrjetet sociale bëri një postim ku shkruante “Shes votën”.

Kryetarja e KQZ-së në Kosovë, Valdete Daka ka thënë se procesi po ecën i qetë dhe pa problematika. Deri në orën 11:00, pjesëmarrja në zgjedhje ka qenë 8.3 për qind.

Mëngjesin e sotëm votuan krerët e politikës, Albin Kurti, Avdullah Hoti, Vjosa Osmani, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj si dhe familjarët e Hashim Thaçit, i cili ndodhet në Hagë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img