Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bora ‘mbërthen’ Dibrën, izolohen 5 mijë banorë të fshatit Ostren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a0e8d11527757265fda26f24fafd2211

Reshjet intensive të borës kanë ‘mbërthyer’ kryesisht qarkun e Dibrës.

Mësohet se 30% e njësive administrative janë pa energji elekrtike prej dy ditësh ndërsa rrugët janë të bllokuara.

Trashësia e dëborës në zonat e ulëta arrin në 50 cm, ndërsa në ato të thella dhe malore rreth 1.5 metër.

Sakaq, mësohet se situata më e vështirë ështrë në Njësinë Administrative Ostren, ku rreth 5 mijë banorë bëjnë apel për ndihmë.

Aksi nacional Peshkopi-Tiranë qarkullohet me zinxhirë, por situata duket më problematike në rrugët e fshatrave që lidhen me qendrat e banuara si Peshkopi dhe Bulqizë. 

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img