Hapësire reklamuese

Bota

Bora e madhe pamundëson fluturimet në aeroportin e Mynihut

Shkruar nga Newsbomb
Bora e madhe pamundëson fluturimet në aeroportin e Mynihut

Fluturimet në aeroportin e Mynihut, në jug të Gjermanisë, janë pezulluar deri në mesditën e së shtunës, për shkak të borës së madhe, kanë thënë zyrtarë të aeroportit.

Sipas tyre, shërbimet për menaxhim të borës janë duke punuar për t’i rikthyer operacionet.

Sasia e madhe e borës tashmë ka çrregulluar edhe shërbimet e trenave në jug të Bavarisë, dhe stacioni kryesor i trenave në Mynih është virtualisht i bllokuar. Shërbimet e trenave në distanca të gjata janë anuluar dhe masa pritet të zbatohet gjithë të shtunën, shkruan REL.

“Ju rekomandojnë shtyrjen e udhëtimet për dhe nga Munihu”, kanë thënë autoritetet, sipas agjencisë së lajmeve dpa.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese