Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bora arrin në trashësinë 1.5 m në Qafë Thanë, kalojnë vetëm mjetet 4×4

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

734fe026008591e60fb242656b6cf33c

Prej ditës së djeshme vijon të jetë e bllokuar dogana e Qafë Thanës, për shkak të reshjeve të dendura të dëborës.

Bëhet me dije se për shkak të stuhisë që ka përfshirë zonën dëborë ka arritur në 1.5 m.

Mësohet se disa makina janë kthyer mbrapsh dhe kanë kaluar nga Tushemishti, ndërsa dhjetra të tjera janë në doganë dhe presin që të kalojnë në temperatura minus.

Policia e Qafë Thanës është shprehur se stuhia e ka bërë edhe më të vështirë situatën, ndërsa nga puna gjatë natës është hapur një korsi, ku mund të kalojnë mjetet 4×4.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img