Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

“Bombë në dyqan ose bizhuteritë”! Hajduti nën kërcënimin e armës vjedh gurë të çmuar e varëse argjendi me vlerë miliona euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia në Paris është në kërkim të një personi që vodhi bizhuteri dhe gurë të çmuar me vlerë mbi 2 milionë euro. 50-vjeçari erdhi me një skuter dhe grabiti dyqanin e bizhuterive Chaumet, të cilin e kishte në zotërim një argjendar i lartë.  

Ai kërcënoi më armë punonjësit, duke u thënë se do të vendoste bombë në dyqan nëse nuk merrte bizhuteritë e shtrenjta. Biznesi ndodhet në një zonë të pasur, pranë Champs-Elysées.

Hajduti u kap nga kamerat e sigurisë, ku shihej i veshur me një kostum gri dhe fytyrën e mbuluar me maskë.

Policia thotë se ai i detyroi punonjësit të dorëzonin bizhuteri dhe gurë të çmuar, si dhe çelësat e dyqanit, para se të mbyllte stafin brenda kur ai të largohej.

Më shumë

spot_img