Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Bombardimet s’kanë të ndalur, Rusia sulmoi një rafineri të madhe të naftës në Ukrainë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat ruse shënjestruan ditën e sotme një rafineri të madhe të naftës ukrainase.

Rafineria, në qytetin qendror të Ukrainës, Kremenchuk, u godit nga “armë me precizion të lartë ajrore dhe me bazë deti”, tha zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, gjeneralmajor Igor Konashenkov në një konferencë të shtunën.

Konashenkov tha se ushtria ruse kishte shkatërruar objektet e magazinimit që mbanin karburante benzinë ​​dhe naftë që po furnizonin trupat ukrainase në rajonet lindore dhe qendrore të vendit.

Rusia goditi gjithashtu aeroportet ushtarake në Poltava dhe Dnipro, qytete në lindje të Kremenchuk, duke përdorur raketa me bazë ajrore me precizion të lartë, tha Konashenkov.

Më shumë
spot_img
spot_img