Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Bombardimet pranë centralit bërthamor, paralajmëron ministri Kuleba: Europa në rrezik, ushtria të largohet nga uzina

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, në një reagim në rrjete sociale thotë  se forcat ruse e kanë kthyer uzinën e Zaporizhzhia në bazë ushtarake, duke vënë në rrezik të gjithë kontinentin.

“Pushtuesit rusë e kthyen NPP Zaporizhzhia në një bazë ushtarake duke vënë në rrezik të gjithë kontinentin. Ushtria ruse duhet të dalë nga uzina”, ka thënë ai në një reagim për shtyp.

Ndërkohë forcat ruse bombarduan qytetin ukrainas Sloviansk, duke dëmtuar ndërtesat e banimit dhe një shkollë. Bombardimet vijojnë prej më shumë se 6 muajsh, kur presidenti Vladimir Putin urdhëroi sulmin e parë në 24 shkurt.

Më shumë


spot_img
spot_img