Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bombardimet e Izraelit në Gaza, vriten shtatë fëmijë dhe gra në një kamp refugjatësh (Pamje të trishta)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Izraeli vazhdon të bombardojë Rripin e Gazës me sulme ajrore dhe predha, duke vrarë disa fëmijë dhe gra në një kamp refugjatësh.

Që nga e shtuna e kaluar deri më sot të paktën 137 palestinezë, përfshirë 36 fëmijë, janë vrarë dhe 920 janë plagosur që nga fillimi i luftimeve.

Numri i të vdekurve pritet të rritet, ndërsa një seri tjetër e sulmeve ajrore izraelite goditi kampin e refugjatëve Shati në Gaza duke vrarë të paktën dy gra dhe shtatë fëmijë, ndërsa me dhjetra të tjerë kanë mbetur nën rrënoja.

Një sulm tjetër ajror gjithashtu thuhet se goditi një shtëpi në Khan Yunis.

Pavarësisht thirrjeve ndërkombëtare për ndërprerje të menjëhershme të të gjitha armiqësive, duke përfshirë atë nga shefi i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres, Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu u zotua që ofensiva do të vazhdojë duke thënë “është e nevojshme për të rivendosur qetësinë në shtetin e Izraelit”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img