Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

BOMBA e Berishës: Vlahutin e sëmurë, kërkoi arrestimin tim

Lajme të ngjashëm

Pas publikimit të letrës së ish-kryeprokurorit Llalla ku thuhej se ambasadori Lu kishte kërkuar arrestimin e presidentit Meta, një deklaratë e ngjashme ka ardhur edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

I ftuar në AbcNews, Berisha e ka cilësuar ambasadoren e BE në Shqipëri si të sëmurë, ndërkohë që ka treguar se kjo e fundit ka kërkuar arrestimin e tij.

Ajo është e sëmurë. Ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar ish-kryeprokurorit Llalla arrestimin tim. U thotë një ditë para disa muajsh ambasadorëve që mos hajdeni me telefona se katër zyra më poshtë është Sali Berisha dhe na regjistron. Ajo duhet të ketë një ‘Berishofobi’ njëqind herë më të madhe se Edi Rama”, ka thënë Berisha.

Më shumë