Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘BOMBA’ e Bashës: Zjarr në Zyrën e Prokurimeve te Ministria e Shëndetësisë, Rama po manipulon provat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8edc217166aeb0ebb069a2a69b830f8f

Zjarr në Zyrën e Prokurimeve në Ministrinë e Shëndetësisë.

Denoncimin e bën të ditur kreu i PD, Lulzim Basha.

Basha akuzon Ramën se po fsheh provat e tenderave sekretë, ndërsa thotë se shpreson që të kenë mbetur mjaftueshëm gjurmë sepse ky është një test jetë a vdekje për SPAK-un.

“Paska rënë zjarri në një nga katet e ministrisë së Shëndetësisë në katin e katërt te zyra e prokurimeve. Tani që filluan hetimet nga SPAK-u, e dini apo? Nuk ja kanë dalë dot me manipulim dhe si duket se u kanë vendosur zjarrin. Ky është një test për jeta a vdekje për SPAK-un.

Nëse dështon ka lindur i vdekur. Prandaj u bëj thirrje të refuzojnë cdo formë presioni apo joshje nga korrierët e Ramës për të mbyllur hetimet. Ky është një test të cilin shqiptarët dhe faktori ndërkombëtar po e shikon me vëmendje. Askush nuk ka për ti dalë nëse nuk i vendosin prangat zyrtarë të lartë” tha Basha.

Ndërkaq nuk asnjë njoftim zyrtar nga Policia e Shtetit apo Ministria e Brendshme në lidhje me këtë denoncim nga kryedemokrati Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img