Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

“Bomba” e Arben Imamit: Basha po provokon shuarjen e PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Para një muaji, Arben Imami, kërkoi dorëheqjen e Lulzim Bashës, pas publikimit të listës së kandidatëve për deputetë.

Por sot që PD-ja ka dalë nga zgjedhjet me një humbje të thellë, Imami kritikon edhe më ashpër Bashën teksa thotë se tashmë nuk po rrezikon veten por shkrirjen e PS-së.

“Në Partinë Demokratike duhet të vendosen rregulla për të shkuar në një fitore të merituar. Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, unë dhe zonja Topalli e kemi kërkuar largimin e tij që para një muaji, para se ai të humbiste”, tha Imami në një lidhje telefonike me gazetaren Eni Vasili.

Më shumë

spot_img