Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
2.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

‘Boll me eksperimente’, Petrit Vasili thirrje të fortë qeverisë: Ndaloni përdorimin e AstraZenecas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i Levizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka bërë thirrje qeverisë për pezullimin e vaksinave AstraZeneca.

Në një psotim në Facebook, Vasili rendit vendet që kanë ndaluar përdorimin e AstraZenecas pas shqetësimit të lidhur me sigurinë e kësaj vaksine. Ai i kërkon kryeminstrit Edi Rama dhe ministres Ogerta Manastitliu garancinë për vaksinën, në të kundërt të ndalohet përdorimi i saj.

Për Vasilin shqiptarët nuk janë eksperiment, pasi këto eksperimente i kanë kushtuar jetën dhe dëmtuar xhepin mijërave qytetarëve.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Boll më, Shqiptaret nuk jane per eksperiment!! Gjermania pezullon vaksinimin me AstraZeneca. Holanda,Danimarka,Norvegjia,Islanda,Letonia,Estonia,Austria, Bulgaria, Qipro, Estonia, Franca, Greqia, Irlanda, Lituania, Luksemburgu, Malta, Polonia, Spanja e Suedia kane pezulluar lote te vecanta. Shqetesim i madh i vendeve te medha dhe me nivele shkencore absolutidht te larta vetem e vetem per sigurine e vaksinave dhe per garantimin e integritetit te plote te vaksinave per qytetaret e tyre. Ndersa Ministrja e Shendetesise Manastirliu thote se: “38 400 dozat e vaksinës AstraZeneca janë shpërndarë në të gjithë vendin dhe ka filluar procesi i vaksinimit të mësuesve në Lezhë, në Krujë, në Lushnje, në Divjakë, etj.” Ku e gjejne garancine dhe sigurine Edi Rama me kete ministren, apo shqiptaret jane qytetare te dores se dyte. Shqiptaret meritojne siguri te plota per vaksinat dhe jo vaksinimin elektoral te Edi Rames! Boll eksperimente jane bere nga Edi Rama ne kurriz te shqiptareve ne nje vit Pandemi. Keto eksperimente te Edi Rames qe nga mosberja e testimeve etj kane kushtuar jete njerezish dhe demtim te shendetit te mijra te tjereve si dhe dhjetra milione euro qe kane dale nga xhepat e qytetareve. Ndërkohë 15 shtete kanë pezulluar përdorimin e vaksinës AstraZeneca pas disa rasteve, ku dyshohet se shkakton mpiksje gjaku dhe komplikacione të tjera sekondare.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img