Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

‘Bolero në vilën e pleqve’, filmi shqiptar ngjitet në festivalin e Torontos, 3 çmime të fituara

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

22c6609f026178dd48f997f6b7bb4c05

Filmi shqiptar “Bolero në vilën e pleqve” me regji të Spartak Pecanit fiton një tjetër çmim, në “Toronto International Women Film Festival”.

Juria e këtij Festivali ka vlerësuar skenarin e këtij produksioni, të realizuar nga Linda Fejzaj. Filmi është bazuar në romanin e Fatos Kongolit, i cili mban të njëjtin titull të që ka ruajtu regjisori, Spartak Pecani.

Ndër aktorët që interpretojnë në këtë film, janë dhe artistët e mëdhenj si: Margarita Xhepa dhe Robert Ndrenika. Filmi deri më tani ka marrrë 3 çmime, ku në të cilët vlerësohet si skenari më i mirë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img