Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Boiken Abazi i Vetëvendosjes thirrje për protesta në Kosovë: Të mbështesim qeverinë Kurti përballë presionit të Serbisë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Shqipëri, Boiken Abazi, ka bërë thirrje për protesta në Kosovë në mbështetje të qeverisë së Albin Kurtit, përballë presionit që vjen nga Serbia. Për këtë ai kërkon mbështetje dhe nga Tirana.

Theksojmë se thirrja e Abazit vjen në një kohë kur Kurti po përballet me presionin e Serbisë apo edhe ndërkombëtarëve për shtyrjen e afatit të targave.

Ndërkohë, me kërkesë të SHBA Kurti e ka shtyrë për 48 orë zbatimin e fazës së dytë të vendimit për riregjistrimin e makinave me targa ilegale serbe në RKS – Republika e Kosovës.

“Mos ka ardhur koha për një manifestim madhor në Prishtinë në mbështetje të Qeverisë Kurti përballë presionit që vjen nga Serbia dhe cilido ndërkombëtar, që edhe miqtë tanë të marrin mesazhin e qartë … ? Nëse organizohet, me dëshirë ndihmojë në koordinimin e autobusëve edhe nga Tirana…”, shkruan Abazi.

Më shumë
spot_img
spot_img