Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Boiken Abazi: E vërteta nuk është nëpër “exit poll-e”, por brenda kutive të votimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit për zgjedhjet parlamentare.

Në një postim në “Facebook”, Abazi shprehet se integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët, sipas tij kanë mbështetur kandidatët e pavarur.

Ai thotë se nuk do të lejohet asnjë tjetërsim, manipulim apo vjedhje e votave. Sipas tij e vërteta nuk është nëpër “exit-poll”, por brenda kutive të votimit.

“Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, shkruan Boiken Abazi.tjetërsim, manipulim apo vjedhje e votave. Sipas tij e vërteta nuk është nëpër “exit-poll” ,por brenda kutive të votimit. “Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, shkruan Boiken Abazi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img