Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Boiken Abazi: E vërteta nuk është nëpër “exit poll-e”, por brenda kutive të votimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit për zgjedhjet parlamentare.

Në një postim në “Facebook”, Abazi shprehet se integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët, sipas tij kanë mbështetur kandidatët e pavarur.

Ai thotë se nuk do të lejohet asnjë tjetërsim, manipulim apo vjedhje e votave. Sipas tij e vërteta nuk është nëpër “exit-poll”, por brenda kutive të votimit.

“Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, shkruan Boiken Abazi.tjetërsim, manipulim apo vjedhje e votave. Sipas tij e vërteta nuk është nëpër “exit-poll” ,por brenda kutive të votimit. “Integriteti i këtyre zgjedhjeve varet nga garantimi i votës së qytetarëve të cilët kanë mbështetur kandidatët e pavarur. Vëzhguesit tanë janë pranë të gjitha tavolinave në çdo qendër numërimi dhe nuk do lejojmë tjetërsim, manipulim apo vjedhje. E vërteta nuk është nëpër “exit-poll” por brenda kutive të votimit, dhe e vërteta do na çojë përpara”, shkruan Boiken Abazi.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img