Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“Bo, bo, ky përton të shkruaj fjalim të ri, copy-paste fjalimet edhe pas tetë vjetësh”, batuta e Edi Ramës kur Basha mbante fjalën në Kuvend (SITUATA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Seanca parlamentare e diskutimit të qeverisë së re në Kuvendin e Shqipërisë nuk ka kaluar pa batuta mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, pasi ky i fundit ka marrë fjalën në foltoren e kuvendit për të kundërshtuar programin e qeverisë “Rama3”, raporton newsbomb.al.

Edi Rama ishte ulur në krah të zv,kryemininistrit të tij Arben Ahmetaj ndërsa degjonte fjalimin e Lul Bashës në foltore dhe nuk e ka mbajtur dot veten duke thënë një batutë me zë të lartë, por që nga kamerat nuk është fiksuar, pasi, në transmetimin e TVSH-së dëgjohet vetëm zëri I atij që është në foltore.

“Bo bo bo, pas tetë vjetësh prapë me të njëjtin fjalim ky… Ky përton të shkruaj edhe një fjalim tjetër… Mbeti copy-paste me të njëjtin fjalim, si shpjegohet…bobobo”, I tha Rama zëvendësit të tij ndërkohë që të dy shpërthyen në të qeshura.

Deputetët në sallë, të majtë e të djathtë, në fakt, e kanë pasur vëmendjen nga reagimi I kryeministrit teksa Basha kundërshtonte programin e tij të qeverisë.

Gjithcka ndodhi në 17 shtator, kur në parlament diskutohej programi I qeverisë “Rama 3”. /newsbomb.al/

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img