Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Bluzat e bardha vijojnë vaksinimin, Manastirliu tregon se kur do të vijë sasia tjetër e dozave të Pfizer

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da1c3e6a2dd2f2da6ff96b5f32472cd5

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, deklaroi sot se deri më tani janë realizuar mbi 11 mijë vaksinime në të gjithë vendin.

Ajo ishte e pranishme në ambientet e stadiumit, “Air Albania”, ku po vijon të kryhet vaksinimi i personelit shëndetësor. Manastirliu tha se në dhjetëditëshin e parë të marsit pritet një ngarkesë dozash nga kontrata me Covax.

Më tej ministrja shtoi se prioritetet do të jenë grupet më të rriskuara.

“Vijon vaksinimi i personelit mjekësor të spitaleve universitare dhe mjekë e infermierë të kujdesit parësor, ndërsa janë mbi 11 mijë vaksinime të kryera në të gjithë vendin. Shumë shpejt do të mbërrijë sasia tjetër e vaksinave të Pfizer dhe dërgesa e parë nëpërmjet kontratës me COVAX”, u shpreh Manastirliu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img