Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

BLUZAT E BARDHA në ALARM/ Pas infermierit, konfirmohet me COVID edhe një mjek te Trauma

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

92a5be8f6f039e097f3bf7f1c73ca3cc

Konfirmohet pozitiv me COVID 19 një mjek i urgjencës së Traumës.

Mësohet se mjeku ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me pacientët gjatë kësaj periudhe ndërsa para tij, edhe një infermier i Traumës u konfirmua pozotiv.

Stafi mjekësor i Traumës ndërkaq, ka kërkuar tamponim të gjerë në radhët e tyre.

Kujtojmë se disa ditë më parë humbën jetën nga Covid edhe dy mjek, mjeku i Urgjencës Arjan Pushi dhe mjeku nga Puka Hysni Shkjau.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img