Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Blu dhe lejla, harta elektorale e Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në 25 prill shqiptarët iu drejtuan kutive të votimit, duke i dhënë një mandat të tretë Partisë Socialiste dhe Kryeministrit Edi Rama.

Edhe opozita arriti të marrë një numër të madh votash, por ishte dukshëm larg nga PS për të marrë drejtimin e vendit në 4 vjeçarin e ardhshëm. Ndërkohë, rritje pësoi PSD e Tom Doshit, kurse LSI u tkurr në 4 mandate.

Në rrjetet sociale nisi të qarkullonte një foto që e ndante veriun blu dhe jugun lelja, respektivisht PD në veri dhe PS në jug, por në këtë foto që në sjellim, shihet se harta elektorale e Shqipërisë është një përzierje, blu dhe lejla.

Kjo në aspektin e zgjedhjeve, sepse Shqipëria është një, nga veriu në jug.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img