Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Blogu i Blerines

Keni shtuar disa kilogramë për festa? Mos u shqetësoni! Ja si t’i hiqni ‘sa hap e mbyll sytë’

Blogu i Blerinës- newsbomb.al   Të dashura mikesha, ja ku ritakohemi sërish në blogun tim, pas një pauze të shkurtër pushimesh....

Keni probleme me sheqerin edhe pse nuk hani ëmbëlsira? Blerina na tregon si ta eleminojmë

Blogu i Blerinës në newsbomb.al Ta eleminojmë sheqerin apo ta pakësojmë konsumimin e tij, duket se është një ndër temat kryesore...

NËNTORI, muaji i SHEGËVE… 3 gjërat që mund të bëjmë me këtë fryt magjik të mbushur me antioksidantë

Blogu i Blerinës- Newsbomb.al   Nëntori është zyrtarisht muaji i shegëve. Ky fryt magjik, i mbushur me antioksidantë është një bekim...

NUK DUHET HUMBUR/ Blerina zbulon vetitë e terapisë së baltës

Terapia e baltës është një ndër kurat më të mira, për shumë shqetësime. Ajo kryen funksione antiinflamatore, detoksifikuese dhe rimineralizuese. Kockat, janë të...

Keni probleme me aknet dhe pikat e zeza? Blerina na tregon si t’i largojmë në kushte shtëpie

Për një fytyrë të bukur dhe lëkurë të pastër duhet shumë përkujdesje. Për ata që e kanë në mënyrë natyrale të...

Ju bien flokët? Ja ushqimet që ndihmojnë dhe si t’i mbrojmë (Blerina tregon kurën për flokë të thatë e të yndyrshëm)

Bashkë me gjethet, në vjeshtë dhe veçanërisht në tetor na bien edhe flokët. Për ta mbajtur këtë fenomen në kushte sa më fiziologjike, dhe...

Gështenjat… ‘mbreti i vjeshtës’! Jo vetëm për t’u ngrënë, këto janë funksionet e tyre çudibërëse

Blogu i Blerinës në newsbomb.al Gështenjat janë “mbreti i vjeshtës”. Përvecse me aromë të shkëlqyer gjatë pjekjes, dhe me vlera të...

Koha të pastrojmë trupin, Blerina zbulon 3 çajrat që na DUHEN

Pasi ziejmë ujin, shtojmë zarfat e çajit jeshil, shkopin e kanellës, karafilat, lëngun e portokallit, të limonit dhe mjaltin.I lëmë për 5 minuta derisa...

Plakja dhe dëmtimi në lëkurën e fytyrës, Blerina na tregon KOMBINIMIN E GABUAR

Blogu i Blerinës në newsbomb.al A e dini se çdo ditë me veprimet tona rutinë, ne jo vetëm e dëmtojmë lëkurën...

SHATORI ERDHI… KOHA e RREGULLAVE! Blerina na e jep të gatshme ‘FORMULËN’ për shëndet të plotë

BLOGU I BLERINËS në NEWSBOMB Këtë shtator do të shkoj në palestër. Këtë shtator do të filloj të ushqehem shëndetshëm, në...

Lajmet e fundit