Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
Kreu Lajme
Newsbomb.al

Turizëm hapësinor, martesa dhe skandale: 10 ngjarjet e BUJSHME nga SHOWBIZI dhe BOTA gjatë...

Sa i përket situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit, shumë pak ka ndryshuar këtë vit në krahasim me një vit më parë. Megjithatë,...
Newsbomb.al

Atentate mafioze, vrasje me pagesë dhe pazare të prishura droge: 10 ngjarjet KRIMINALE që...

Zhdukja e biznesmenit Italian, Davide Pecoreli, në muajin janar ishte një “paralajmërim” që edhe viti 2021 do të ishte plot mistere dhe ngjarje të...
Deputeti socialist Erion Braçe

“Njerëz hapni sytë, ne exchange po japin euro fallso”, apeli i Erion Braçes: Këtu...

Deputeti socialist Erion Braçe, apelon qytetarët që të bëjnë kujdes kur shkojnë në exchange për të thyer paratë, pasi në këto pika po jepen...
Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj

Ahmetaj: Vlora ka nevojë për 1 mijë të rinj që të mbushin vendet bosh...

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mori pjesë në konferencën e sotme ndërkombëtare “Drejt së ardhmes, qyteti im, shtëpia ime” e cila po mbahet në qytetin e...
Kryeministri Edi Rama në Vlorë

Rama mbledh kryebashkiakë dhe ministra në Vlorë, Dritan Leli i paftuar

Në qytetin e Vlorës po organizohet këtë të shtunë konferenca ndërkombëtare “Drejt së ardhmes, qyteti im, shtëpia ime”. Në këtë konferencë është i pranishëm kryeministri...

“Deri në 24 korrik Presidenca do jetë kështjellë”, Meta tregon pse nuk dha dorëheqjen:...

Presidenti Ilir Meta është duke dhënë një konferencë për mediat dhe është zotuar se do të jetë në zyrë deri më 24 korrik, ashtu...
Dëme të shkaktuara nga tornado në Gjeramani

VIDEO/ Pemë të rrëzuara dhe qindra shtëpi pa çati, 1 i vdekur dhe 40 të...

Një person ka humbur jetën dhe 40 të tjerë janë lënduar, si pasojë e një tornadoje që goditi disa shtete në Gjermaninë perëndimore. Sipas...

I ofroi Nuredin Dumanit 120.000 euro t’i vriste gruan, Gjykata e Tiranës i lë...

Blerta Bengasi është gruaja e avokatit Alban Bengasi, i cili sipas rrëfimit të Nuredin Dumanit e kishte paguar këtë të fundit që ta rrihte....
foto ilustruese

U kap duke u kujdesur për “shtëpinë e barit”, arrestohet 26-vjeçari shqiptar në Itali

Një plantacion me kanabis është zbuluar nga Policia italiane, në qytezën e Fanos, pranë Perugias në Itali. Karabinierët kanë gjetur fillimisht 5.6 kg drogëe...

Nuredin Dumanit i komunikohet “Arresti me burg” në spital, “pentito” që fundosi bosët e...

Nuredin Dumani, 39 vjeç, është njohur me masën e sigurisë në ambientet e spitalit. "Gjykata e Posaçme ka dhënë për të "Arrest me burg",...
Tre vite më parë bënë dasmë madhështore, çifti i njohur shqiptar i jep fund martesës

Tre vite më parë bënë dasmë madhështore, çifti i njohur shqiptar i jep fund...

Blero dhe Afrona Dika janë përfolur së fundmi për krisjen e marrëdhënies së tyre 3 vjeçare. Dyshimet për ndarjen e çiftit lindën, pasi dyshja fshinë...
Simptomat e lisë së majmunëve

OBSH paralajmëron: Rastet e lisë së majmunit mund të rriten në muajt e verës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se mund të ketë rritje të rasteve me virusin e rrallë, të ashtuquajtur lia e majmunëve, për...