Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bllokuan ‘Rrugën e Kombit’ për të protestuar, nën hetim 8 banorë të Mirditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b5e17aefbf240784945f8f1e82cd6df

Banorët e Mirditës të cilët protestuan për dëmtimin e rrugës së fshatit, po hetohen nga policia.

Mësohet se nën hetim janë 8 qytetarë.  Ditën e djeshme dolën në protestë banorët e tre fshatrave në Mirditë dhe kanë bllokuar për disa minuta “Rrugën e Kombit”. Ata janë shprehur se për të ndërtuar ujësjellësin që u çon ujë 10 familjeve që janë me PS-në, janë bllokuar tre fshatrat.

Me makina dhe vetë në rrugë, banorët e fshatrave Munuz, Rrajë e Zezë dhe Velë, bllokuan për disa minuta “Rrugën e Kombit”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img