Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
67 %
0.5kmh
75 %
Hën
15 °
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
E hënë, 12 Prill, 2021
spot_img

Bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit, njëri prej kontrollorëve thirret në polici (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nuhin Mezini, njëri prej kontrollorëve të aeroportit të Rinasit, i cili  është futur në grevë së bashku me mbi 60 kontrollorë të tjerë, është thirrur mbrëmjen e sotme në polici.

Që prej mbrëmjes së sjeshme fluturimet në aeroportin e Rinasit janë pezulluiar, për shkak se kontrollorët kanë firmosur formularin e paaftësiss së përkohshme për shkka se janë të stresuar.

Sipas tyre, ky stres u ka ardhur për shkak të reduktimit të rrogës, ndërkohë që kryeministri Rama dhe ministrja Balluku u kanë bërë thirrje që të kthehen në vendin e punës dhe të rifillojnë punën.

Prej pasdites së sotme kontrollin e aeroportit “Nënë Tereza” e ka marrë ushtria, pasi ky aeroport është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img