Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Bllokuan aeroportin se ishin të stresuar nga paga 2500 dollarë, Gjykata ndryshon masën e sigurisë për 2 kontrollorët e Rinasit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Armando Fezga dhe Muhin Mezini, dy nga kontrollorët e Rinasit që akuzohen se organizuan grevën e Albcontrol dhe bllokuan për më shumë se 24 orë punën në aeroport, janë liruar nga Gjykata e Tiranës.

Gjyqtarët kanë vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për dy kontrollorët, pasi në muajin prill ata u arretuan dhe u dënuan me burg nga Gjykata e Shkallës së Parë, ndërsa Gjykata e Apelit i la në “arrest shtëpie”.

Kujtojmë se kontrollorët e Rinasit vendosën të hyjnë në grevë dhe të shpallin “paaftësinë” për të punuar, pasi ishin të pakënaqur me uljen e pagave.

LEXO EDHE: LISTA e PLOTË/ Aeroportin e bllokuan se ishin të stresuar nga ulja e pagës, zbulohen rrogat me shumë “zero” që marrin kontrollorët e AlbControl


Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img