Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Bllokonte rrugën e fshatit se pretendonte që ishte toka e tij, arrestohet 66 vjeçari në Tropojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e19f18e108b7ec6d6f5780e81db83f94

Një 66 vjeçar është arrestuar nga Policia në Tropojë, pasi në mënyrë të përsëritur bllokonte me inerte rrugën që lidh lagjen “Hysenukaj” me fshatin Kërrnajë. I moshuari pretendonte se rruga konte në tokën e tij.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan në flagrancë shtetasin M. K., 66 vjeç, banues në fshatin Kërrnajë, Tropojë.

Ky shtetas, në mënyrë të përsëritur, ka bllokuar rrugën që lidh lagjen “Hysenukaj” me fshatin Kërrnajë, duke hedhur inerte dhe duke kryer gërmime në rrugë, me pretendimin se rruga kalon në tokën e tij.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprën penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, njofton Policia.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img