Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Bllokohet një konteiner në portin e Durrësit, dyshohet se brenda ka kokainë nga Ekuadori

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një konteiner është bllokuar sot në portin e Durrësit. Kjo pasi dyshohet se brenda tij ka lëndë narkotike të llojit kokainë.

Pas kalimit në skaner, në të po ushtrohet kontroll fizik. Burime për mediat thonë se bëhet fjalë për një sasi të madhe kokaine nga Ekuadori.

Burime bëjnë me dije se droga është fshehur në tavan. Newsbomb mëson se po sharrohet tavani metalik i dyfishtë i modifikuar teksa po nxirren, numërohen e peshohen pakot me drogë. Nuk dihet ende se cila është sasia e drogës brenda në konteiner, por paraprakisht dyshohet për 200 kg.

Në vijim pritet të ketë edhe një njoftim nga autoritetet portuale dhe ato shtetërore.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img