Hapësire reklamuese

Aktualitet

Bllokohet një jaht me 4 rusë dhe ukrainas në portin e Vlorës, ishin nisur për në Mal të Zi

Shkruar nga Newsbomb

Një jaht me 4 shtetas rus dhe ukrainas  është bllokuar në portin e Vlorës.

Sipas informacioneve për mediat, ata janë ndaluar nga Policia Kufitare për shkelje të kufirit shqiptar, ndërsa aktualisht veliera gjendet në port.

Të katërt shtetasit rus dhe ukrainas ishin nisur nga Turqia për të mbërritur në Malin e Zi. Mësohet se ata kanë deklaruar se kishin mbetur pa karburant dhe ishin nisur drejt Malit të Zi për t'u furnizuar.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese