Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Bllokohet nesër rrethrrotullimi i Shkozës, ndryshon qarkullimi në një pjesë të Tiranës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se nesër fillojnë punimet e asfaltimit në rrugën “Alajdin Frashëri”, në unazën lindore Loti 2.

ARRSH njofton se duke filluar nga data 02.06.2022, ora 11:00 deri në orën 16:00, trafiku do të devijohet në kryqëzimin e Surrelit dhe do të bllokohet përkohësisht në rrethrrotullimin e Shkozës për rugën “Alajdin Frashëri” që do të asfaltohet.

Njoftim‼️

📍Në Unazën Lindore Loti 2, në përputhje me grafikun e punimeve 📈 do të fillojnë punimet e asfaltimit në rrugën “Alajdin Frashëri” 🛣

🗓Duke filluar nga data 02.06.2022, ora 11:00 deri në orën 16:00, trafiku do të devijohet në kryqëzimin e Surrelit dhe do të bllokohet përkohësisht në rrethrrotullimin e Shkozës për rugën “Alajdin Frashëri” që do të asfaltohet.

⚠️Në këto pika do të vendoset sinjalistika e përkohshme për devijimin dhe orientimin e trafikut në kryqëzimin e Surrelit në drejtim të Farkës dhe bllokim rruge 🛑në rrethrrotullimin e fundit në Shkozë, ku kalimi do të behet në drejtim të Unazës.

Bashkëlidhur skema e rrugës “Alajdin Frashëri” që do të asfaltohet, me zonën ku do të kryhen punimet dhe pikat e devijimit të trafikut📄

🙏Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të rrugës dhe drejtuesve të mjeteve.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img