Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Bllokohet Gjykata e Apelit të Tiranës, ‘digjet’ në vetting gjyqtarja Maria Qirjazi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

225cb2c0118425e139a022d1c2555578

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, shkalla e parë e vettingut, shkarkon nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës Maria Qirjazi. Vendimi për të është dhënë paraditen e sotme.

Procesi i vetingut për të u krye nga trupa e KPK-së, e përbërë nga Valbona Sanxhaktari, Genta Tafa Bungo dhe Roland Ilia.

Maria Qirjazi ka një karrierë të gjatë në sistemin e drejtësisë, ku ka punuar për më shumë se një dekadë si gjyqtare në Gjykatën e Apelit të Gjirokastrës. Prej vitit 2013, Qirjazi e ushtron funksionin në Gjykatën e Apelit të Tiranës.

Me shkarkimin e gjyqtares Maria Qirjazi nga vettingu, bllokohet puna në Gjykatën e Apelit pasi nuk plotësohet kourumi i nevojshëm për mbajtjen e seancave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img