Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Bllokohet anija ruse me grurë në portin e Durrësit

Lajme të ngjashëm

Paraprakisht raportohet se anija e ngarkuar me grurë ishte nisur nga Rusia dhe kishte si destinacion final Shqipërinë.

Autoriteti Portual ka bllokuar të gjithë ngarkesën e grurit. Mësohet se bllokimi i ngarkesës ka ndodhur pasi palët nuk kanë rënë dakord për çështje financiare. Anija ruse me grurë bëhet me dije se u bllokua me urdhër të gjykatës.

Anija ndërkohë kishte dy javë që qëndronte në Radë, në pritje për të shkarkuar ngarkesën e grurit.


Më shumë