Bllokohet anija norvegjeze, 40 persona të infektuar nga koronavirusi

Publikuar tek: bota, më 16:16 03-08-2020 Bllokohet anija norvegjeze, 40 persona të infektuar nga koronavirusi

Të paktën 40 pasagjerë kanë rezultuar me koronavirus në një anije në Norvegji, ndërsa më shumë se 100 pasagjerë janë vendosur në karantinë.

Anija ‘MS Roald Amundsen’, u ankorua në portin e Tromso në veri të Norvegjisë të premten. Pasi ‘shpërthyen’ rastet në anije, kompania ka pezulluar të gjitha lundrimet e tjera.

Shefi Ekzekutiv i kompanisë Daniel Skjeldamsaid në një deklarta është shprehur se po bëjnë çdo përpjekje për të kujdesur për të gjithë personat që ndodhen në anije.

“Tani ne po përqendrojmë të gjitha përpjekjet e mundshme për t'u kujdesur për mysafirët dhe kolegët tanë," tha Skjeldamsaid.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkaktoi dhjetëra viktima kur u shemb, inaugurohet ura e re në Xhenova të Italisë
Zjarre masive në pyjet e Kalifornisë, evakuohen mijëra qytetarë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013527870178223
array(1) { ["section"]=> string(74) "bllokohet-anija-norvegjeze-40-persona-te-infektuar-nga-koronavirusi-215959" }