Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Bllokohet anija me 7000 pasagjerë, dyshohet për rast koronavirusi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

796f406df8871dd65ec2d38cbffc4a6e

Rreth 6000 pasagjerë dhe 1000 persona të ekuipazhit janë bllokuar në anijen ‘Costa Cruises Costa Smeralda’ në një port italian në afërsi të Romës, pasi një person dyshohet si i infektuar me koronavirus.

Pasagjerja, një grua 54 vjeçare u sëmur në bordin e anijes, dhe u vendos në izolim në spitalin e anijes së bashku me shoqëruesin e saj të udhëtimit. 

Pasagjerët e anijes po mbahen në bord në pritje të kontrolleve, ndërsa në rast se e dyshuara del e infektuar me koronavirus, atëherë të gjithë pasagjerët do të mbahen dy javë në anije.

Sapo u zbulua rasti i dyshuar, ekipi mjekësor aktivizoi të gjitha proçedurat përkatëse shëndetësore për të izoluar menjëherë pacienten.

Virusi ka infektuar mbi 6000 persona dhe mbi 180 janë të vdekurit.

Shumë qytete në Kinë kanë ndaluar udhëtimet, ndërsa virusi është përhapur edhe në 16 shtete të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img