Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Bllokohen rrugët në Korçës, studentët protestojnë (PAMJET LIVE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe në Korçë studentët janë ngritur në protestë kundër tarifave të larta. Ata kanë bllokuar rrugët kryesore të qytetit duke paralizuar lëvizjen.

 

Protesta po zhvillohen gjithashtu në Durrës, Elbasan, Tiranë.

Deri tani studentët skanë pranuar të ulen me ministren e Arsimit Lindita Nikolla dhe thonë se kërkesat e tyre janë të panegociueshme.

Ndiqni këtu pamjet live, para ministrisë së Arsimit:

 

Më shumë

spot_img