Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Bllokohen në Durrës 27 ton mish pule që vinin nga Argjentina, ankohet kompania: Kontrollet po bëhen në kushte të papërshtatshme, rrezikon prishjen e mishit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3a205006e58a92511302af49a28791ac

Inspektoriati Doganor në Portin e Durrësit, ka kaluar në sitën e kontrollit 27 ton mish pule, të mbërritur nga Argjentina.

Sipas drejtuesve të kompanisë, verifikimet janë kryer në kushte të papërshtatshme, pasi duhen ruajtur në temperaturë shumë të ulët, të paktën -18 gradë sepse në të kundërt, kjo sasi e konsiderueshme mishi rrezikon të prishet.

Ndërkohë, përfaqësuesi i kompanisë thotë se ka kërkuar nga autoritetet që produkti t`i nënshtrohet procedurave në ambientet e kompanisë, aty ku është edhe temperatura e përshtatshme për të ruajtur mishin.

Por, kërkesa e firmës është refuzuar nga autoritetet doganore dhe nga policia kufitare.

Më shumë

spot_img
spot_img