Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
29 %
4.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Bllokohen me makinë në Vermosh, 6 turistë lëshojnë alarmin SOS

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32dc0df54b50b575c08fd36867150905

Disa tursitë të bllokuar në Vermosh kanë lëshuar alarmin SOS.

Sipas informacioneve për mediat, në këtë zonë bora arrin deri në gjysmë metër, ndërsa temperaturat shënojnë -15 gradë celsius.

Mësohet se 6 turistë janë bllokuar në makinën e tyre, ndërsa kanë bërë thirrje për ndihmë sepse nuk kanë ushqime dhe kushte për t’i mbijetuar motit.

Janë rreth 20 km rrugë që lidh fshatrat Tamarë, Vermosh, Lëpushë dhe Selcë e cila është e bllokuar nga dëbora dhe fshatrat janë totalisht të izoluar.

Prej ditësh këto fshatra po vuajnë edhe mungesën e energjisë elektrike.

Më shumë

spot_img
spot_img