Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Bllokohen makinat e blinduara në Shkodër, u përkasin familjeve Lici e Bajri

spot_img

Lajme të ngjashëm

f6ba7d425716e312d6f033ab82a2fc1f

Bllokohen 4 makina të blinduara në Shkodër.

Mësohet se dy prej makinave të sekuestruara, u përkasin dy familjeve jo të panjohura për opinionin publik.

Makina “Mercedez” i përket familjes së Fatbardh Licit, i cili u vra në datë 10  të muajit gusht, ndërsa makina tip “BMW”, i përket familjes Bajri, ku disa prej anëtarëve të kësaj familje janë përfshirë në shumë vepra kriminale.

Prej disa ditësh forca të shumta, FNSH, forcat RENEA dhe forcat Operacionale të Tiranës kanë ngritur ngritur postblloqe në lagjen ‘Rus’ dhe ‘Kiras” të qytetit.

Aksioni në Shkodër erdhi pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img