Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Bllokohen banorët e Thethit nga dëbora, u bëjnë thirrje autoriteteve për zhbllokimin e rrugës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1965b92c38fe12333e0330641737c092

Reshjet e dëborës në zonat veriore kanë sjellë bllokimin e Thethit, i cili është izoluar prej disa ditësh.

Trashësia e dëborës ka arritur deri në 1 metër duke bërë të pamundur kalimin e mjeteve dhe banorëve.

Rruga e ‘Qafthores’ është e pakalueshme dhe banorët u kanë bërë thirrje instancave shtetërore që të marrin masa për zhbllokimin e rrugës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img