Bllokohen 110 turistë në kabinat e teleferikut

Publikuar tek: bota, më 19:49 08-09-2016 Bllokohen 110 turistë në kabinat e teleferikut

110 persona kanë mbetur të bllokuar në kabinat e teleferikut të Mont Blanc në Aplet franceze.

Kryebashkiaku Eric Fournier tha se helikopterët dhe ekipet e ndihmës së shpejtë janë nisur në vendngjarje dhe kanë filluar evakuimin e tyre.

“Nuk ka asgjë për t’u trembur”, shtoi ai. Autoritetet italianë kanë shkuar gjitjhashtu në vendngjarje. Është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar prishjen e kabllit të teleferikut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Obama hedh pas incidentin e pakëndshëm, në bisedime me Duterten
Vriten tre liderët kryesorë të Al-Nusra »
Article Logic
Execution time: 0.012680053710938
array(1) { ["section"]=> string(52) "bllokohen-110-turiste-ne-kabinat-e-teleferikut-52345" }