Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Bllokimi i fluturimeve në Rinas, “AlbControl” kërkon ndihmë nga partnerët strategjikë; kërkesë për kontrollorë ajrorë nga vendet e tjera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

AlbControl ditën e sotme ka kërkuar ndihmë nga partnerët strategjikë për kontrollorë ajrorë nga vendet e tjetra.

Bëhet me dije se është kërkuar që të zëvendësohen kontrollorët ajrorë deri sa situata në aeroportin e Rinasit të zgjidhet.

Burime për media mësojnë se ka përgjigje pozitive nga vendet partnere dhe se kontollorët do të zëvendësohen.

Kujtojmë se fluturimet në Rinas janë pezulluar për shkak të protestës së kontrollorëve ditën e djeshme të cilët kundërshtojnë uljen e pagës prej pandemisë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit