Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Bllofi’ i METËS, Vitore Tusha nuk plotëson KRITERIN BAZË për të qenë në krye të KLSH

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendlindja:                         Tiranë

EDUKIMI DHE GRADA SHKENCORE:

1997                                       “Doktor”  i Shkencave në Drejtësi, Fakulteti i Drejtësisë, Universiteti i Tiranës

1979-1983                            Dega Drejtësi, Fakulteti i  Shkencave Politiko-Juridike, Unversiteti i Tiranës

1975-1979                            Shkolla e mesme e përgjithshme “Bardhork Biba”, Rrëshen Mirditë

EKSPERIENCA NË PUNË:

2008 – në vazhdim           Gjykata Kushtetuese,  –  Gjyqtare

2004 – 2008                          Dhoma e Avokatisë Tiranë,  – Avokate

1994 – 2001                          Gjykata e Kasacionit, –  Gjyqtare

1992 – 1994                          Gjykata e Rrethit Tiranë, –  Gjyqtare

1990 – 1992                          Dhoma e Avokatisë Tiranë,  – Avokate

1983 – 1990                          Gjykata e Rrethit Tiranë,  – Përmbaruese Gjyqësore      

               

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img