Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Blinken në krah të gazetarëve: SHBA do vazhdojë të mbrojë punën tuaj të guximshme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony  Blinken, ka thënë se liria e medias luan një rol të rëndësishëm në informimi e publikut.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blinken shton she SHBA do vazhdojë të jetë në krah të gazetarëve dhe do mbrojë punën e tyre të guximshme.

“Liria e medias luan një rol të domosdoshëm në informimin e publikut, për t’i mbajtur qeveritë përgjegjëse dhe për të treguar histori të cilat përndryshe nuk do të tregoheshin. SHBA do të vazhdojë të mbrojë punën e guximshme dhe të nevojshme të gazetarëve në mbarë botën”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img