Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

BLINDOHET Vlora, pas atentatit FNSH kontroll ndaj çdo automjeti që hyn dhe del nga qyteti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas atentatit të sotëm ndaj biznesmenti Indrit Sadedini, FNSH ka blinduar të gjitha rrugët e qytetit të Vlorës.

Efektivët e policisë po kryejnë kontrolle ndaj çdo automjeti që hyn dhe del nga qyteti.

Kujtojmë se shëprthimi i fuqishëmn me eksploziv la të plagosur rëndë Sadedinin cili ndodhet në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Dyshimet e para janë se atentatori ka qenë jo më larg se 200 m larg vendit të ngjarjes, ndërsa eksplozivi dyshohet se ka qenë një mekanizëm me telekomandim.

Kujtojmë se biznesmeni i dyshuar per perfshirje në trafik narkotikësh kishte qenë pjesë e një atentati në 2017 në lokalin e tij. Në atë kohë nuk pati deme pasi sulmi ndaj tij dështoi dhe 9 persona u shoqëruan në polici.

Më shumë
spot_img
spot_img