Blindohet Tirana, mbërrin garda serbe për të garantuar sigurinë e Vuçiç

Publikuar tek: politike, më 14:22 26-05-2015 Blindohet Tirana, mbërrin garda serbe për të garantuar sigurinë e Vuçiç

Tiranë do të blindohet gajtë ditës së nesërme për të garantuar mbarëvajtjen e vizitës së kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç. Në Tiranë kanë mbërritur agjentë të sigurisë së gardës serbe të cilët do të garantojnë personalisht sigurinë e kryeministrit Vuçiç.

Ndërsa nga pala shqiptare do të jenë  të angazhuar në terren shërbimet inteligjente si dhe drejtoria e Anti-terrorit në Policinë e Shtetit,  një helikopter “Cugar” i Ushtrisë, do të monitorojë për çdo emergjencë të mundshme.

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të mbërrijë në Shqipëri në orën 11:30.

Ja cila do të jetë axhenda e vizitës s ë Vuçiç në Shqipëri:

Ora 11.30, ​Mbërritja e delegacionit në Pallatin e Brigadave

Ora 11.35 – 11.45 ,​Ceremonia e mirëseardhjes ​(Përpara Pallatit të Brigadave )​

Ora 11.50- 12.45​, Takim dypalësh i delegacioneve kryesuar nga dy Kryeministrat në bibliotekën e Pallaitit të Brigadave

Ora 12.50-13.20,  ​Konferencë e përbashkët për shtyp

Ora 15.00 – 15.40, ​Takim me Kryetarin e Parlamentit, Ilir Meta

Ora 15.50 -16.30 ​,Takim me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani ​

Ora 16.40-17.15, ​Takim me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës Z. Lulzim Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0038900375366211
array(1) { ["section"]=> string(76) "blindohet-tirana-mberrin-garda-serbe-per-te-garantuar-sigurine-e-vucic-12003" }