Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Blindohet hoteli në zemër të Tiranës, ka ardhur miku i rëndësishëm i kryeministrit Rama

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Hoteli Sheraton në Tiranë është blinduar nga forcat e shumta të policisë dhe kontrollet e shtuara.

Gazetari investigativ Artan Hoxha thotë se masat janë marrë pas mbërritjes së një vizitori të veçantë, ish kryeministri britanik Tony Blair, i cili ka qenë për disa kohë këshilltar i kryeministrit Edi Rama. Qëllimi i vizitës së Blair në Tiranë mbetet mister.

Ja çfarë shkruan Hoxha:

Tony Blair blindon Hotel Sheraton

Mbreme, vone ne mesnate, ndersa po kerkoja me pult ne dore, ndalova te TVSH-1, ku sapo nisi nje film qe me terheq shume, dhe ndalem sa here qe me del para. Titulli i filmit eshte “The special Relationships’’ (Marrëdhëniet speciale), film amerikan me aktorët Majkëll Shin dhe Denis Kuejd në rolet kryesore. Filmi i kushtohet Toni Bler dhe Bill Klinton….

Sot pasdite ndersa takova nje zyrtare te BE-se ne ambjentet e hotel Sheraton, me ra ne sy kontrolli i perforcuar i hotelit dhe prezenca e madhe e trupave te policise e Gardes. Kureshtja e profesionit me beri qe te interesohem kush ishte ky personazh qe kishte blinduar hotelin.

Dhe e dini kush na ka ardhur ne keto dite te trazuara?!!! As me shume dhe as me pak por personazhi i filmit te djeshem, Ish-kryeministri britanik Tony Blair…,

Pse ka ardhur?!!! Pse pikerisht ne keto dite me mot te trazuar?!!!….

Kalofsh bukur mister Tony…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img